Місто з поліном

Чим живе славетний Твін Пікс у ХХІ столітті

Anastasiya Pika
23 min readDec 18, 2019

Фінал культового серіалу 90-х «Твін Пікс» свого часу залишив глядачам купу загадок. В кінці другого сезону Лора Палмер пообіцяла агенту Дейлу Куперу зустріч через 25 років. Тоді, у 1991-му, більшість людей не сприйняли її слова серйозно. Проте у 2017-му Девід Лінч здивував усіх. Лора привітала Купера в точно запланований час — у першій серії 3-го сезону на телеканалі Showtime. Виявляється, у хитрого кінорежисера все було продумано.

Для зйомок нового сезону знімальній команді довелося повернутися у таємниче американське містечко на Півночі, про саме існування якого серед недосвідчених фанатів часто точаться суперечки.

На щастя, Твін Пікс існує, хоча і у вигляді одразу кількох міст у штаті Вашингтон (прямо як у сералі, де дія відбувається не в одному часовому вимірі). Мало того, ще з 1993-го року там щорічно проводиться грандіозна подія для фанатів серіалу з усього світу — Twin Peaks Fest.

У липні 2019-го року я здійснила свою давню мрію: побувала у місцях зйомок серіалу та на славнозвісному фестивалі шанувальників Лінча. Під час подорожі я зіткнулася з кількома моментами, про які не писали у фанатських блогах і не повідомляли організатори, тому вирішила підготувати цю статтю для українців, які збираються відвідати загадковий Твін Пікс у майбутньому.

Досьє

На даний момент мені нічого не відомо про існування на теренах колишніх країн СНД компанії, яка б цілеспрямовано займалася організацією турів по місцям «Твін Пікс» або поїздками на фестиваль. До речі, проводиться ця подія не лише у Штатах, хоча американський фестиваль і найстаріший. Наприклад вже десять років підряд Twin Peaks Fest радує фанатів у Лондоні.

У обох випадках ні Девід Лінч, ні Марк Фрост, ні будь-хто інший з творців серіалу не має жодного відношення до події — все це робиться виключно на кошти та за ініціативою фанатів, що і робить її особливою.

Десять років назад я активно моніторила тематичні спільноти фанатів Девіда Лінча в соцмережах і навіть намагалася зібрати бажаючих для поїздки на американський фест (як і багато інших учасників), проте безрезультатно. Знаю, що на території США існують тури по місцям «Твін Пікс» (ціни від $200 до безкінечності, є навіть на гелікоптері), проте мій пост буде виключно для тих, хто планує самостійну подорож і вже має американську туристичну візу.

Twin Peaks Fest не був моєю єдиною метою під час поїздки до США — йому передував місяць насиченої подорожі найцікавішими місцями Америки, про які я ще розповім у своєму блозі. Проте саме мандрівка околицями Сіетла була моєю головною мрією вже більше десяти років.

Так сталося, що можливість втілити задумане в життя співпала із моїм тридцятиріччям. Зазвичай фестиваль проводять влітку — цього року Twin Peaks Fest стартував 12 липня, якраз на мій День народження.

І хоча, на мій погляд, доречніше було б організовувати цю подію восени: жовті ліси, туманні гори, зовсім інша атмосфера, у липні погода у штаті Вашингтон теж казкова.

Фестиваль триває три дні, кожного дня різна локація, що дозволяє паралельно відвідати всі найвідоміші місця зйомок: Норд Бенд, Снокуелмі, Фолл-сіті.

Цього року відкриття фестивалю проходило у Норд Бенді. Це 48 км від Сіетлу, і саме тут розташовані закусочна Double R Diner, міст Ронет Пуласкі, лісопилка, школа і відділок поліції Твін Пікс.

На другий день гості перемістилися у містечко Снокуелмі для автобусної екскурсії місцями зйомок, банкету із зірками серіалу та конкурсу на кращий тематичний костюм. Саме в Снокуелмі знаходиться всесвітньо відомий водоспад із заставки серіалу.

Пікнік Лори Палмер відбувся на третій день у парку штату Оллалі. Завершувалося дійство співами «Ліланд Палмер Karaoke Night» у Фолл-сіті.

Програма Twin Peaks Fest-2019

Справа №1. Логістика

Перед тим, як планувати подорож у Твін Пікс, потрібно усвідомити наступну річ: майже всі найпопулярніші локації зйомок серіалу знаходяться дуже далеко одна від одної. Тому без автомобілю вам не обійтись. Виняток становлять лише Норд Бенд і Снокуелмі, між якими 5 км — там можна побродити пішки.

Найбільшою проблемою може бути відвідання таких локацій, як місце, в якому знайшли труп Лори Палмер, і готелю «Грейт Нортерн». «Пляж» Лори Палмер знаходиться на території готельного комплексу Kiana Lodge у містечку Поулзбо. Це майже 80 км від Норд Бенду. Щоб туди потрапити, потрібно проїхати паромну переправу і кілька платних трас. Добиратися краще від Сіетлу, але навіть в цьому випадку, ніхто не гарантує, що коли ви опинитеся на місці, там на вас не чекатиме сюрприз у вигляді гучного весілля. Так, як не дивно, місце, де виловили труп Лори, лишається одним із найпопулярніших у штаті Вашингтон для урочистих гулянь. Одним словом, похмура фотосесія може зірватися в останній момент.

Фасад готелю «Грейт Нотерн» знімали у Снокуелмі (він знаходиться прямо над водоспадом). Це діючий готель Salish Lodge & Spa, і у ньому можна зупинитися при бажанні (та можливості віддати мінімум $350 за добу). Проте всім відомі внутрішні інтер’єри в стилі мисливського будиночка знімали не в ньому, а у комплексі Kiana Lodge. Орендувати його можна тільки під урочисті заходи.

Таким чином поїздку в Поулзбо потрібно планувати окремо.

Організатори Twin Peaks Fest не возять у ці віддалені місця, тому при наявності власного автомобіля їхати на автобусну фестивальну екскурсію особливого сенсу не має. Краще зробити це самостійно, заодно і пофотографуватися не чекаючи в черзі фанатів (що ми і зробили).

Єдине, чим можуть зарадити організатори — показати деякі цікавинки Норд Бенду і Снокуелмі (наприклад місця зйомок у лісі), про які знають лише місцеві, а також домовитися про тур всередину будинку Палмерів.

Будинок Лори Палмер знаходиться у містечку Еверетт, майже на кордоні з Канадою. Від Норд Бенду туди їхати приблизно годину. Зайти всередину стало можливим після того, як будинок у 2014-му році придбала за півмільйона доларів жінка на ім’я Мері Рібер. Вона засвітилася у третьому сезоні «Твін Пікс» — відчиняла двері агенту Куперу і Керрі-Лорі у останній серії.

Мері не актриса, вона просто погодилася на пропозицію Лінча зіграти себе саму і дуже любить «Твін Пікс». Інколи власниця пускає фанатів всередину, але лише за попередньою домовленістю. Ми відвідали будинок самостійно, ввечері, тому зайти всередину не намагалися. Цікаво, що коло входу стоїть автомобіль із номерним знаком «Tremond» (Алісою Тремонд звали героїню Мері Рібер у «Твін Піксі», аналогічне прізвище було у бабці з онуком з «Fire Walk with Me», яка подарувала Лорі картину з порталом).

Фанатам варто знати, що у Еверетті знаходиться той будинок Палмерів, який знімали у повнометражному фільмі «Fire Walk with Me» 1992-го року, пілотній серії першого сезону і третьому сезоні «Твін Пікс».

Зйомки першого (за винятком пілотної серії) та другого сезонів серіалу відбувалися вже не у штаті Вашингтон (Норд Бенд, Снокуелмі, Фолл-Сіті), а у Голівуді! Чомусь більшість людей цього не знає, тому рекомендую всім, хто збирається у подібний тур, спочатку прочитати книгу «Твін Пікс. Бесіди журналіста Бреда Дьюкса з творцями серіалу «Твін Пікс».

У одному з інтерв’ю, Воррен Фрост (батько Марка Фроста, зіграв лікаря-батька Донни) та художник-постановник Річард Гувер розповідають про те, як після схвалення телеканалом «ABC» пілоту і виділення коштів на зйомки повноцінної «мильної опери», виробництво довелося перенести зі штату Вашингтон у Південну Каліфорнію з фінансових причин. Завдяки майстерності команди художників, Твін Пікс відтворили практично з нуля в ангарі аеропорту Ван-Найс. Натурні зйомки проводили у Каньйоні Малібу, там наприклад був збудований будиночок Лео. Зрозуміло, що відтворити атмосферу суворого, порослого лісами штату Вашингтон, було доволі складно у сонячній Каліфорнії. Доходило до асбурду: наприклад для сцени похорону Лори Палмер на цвинтарі довелося закупити і висадити партію сосен, оскільки на території росли одні пальми.

Так і фасадом будинку Палмерів у першому і другому сезоні «Твін Пікс» став зовсім інший будинок. Він знаходиться у містечку Монро (53 км від Сіетлу). Говорять, що всередині не знімали і теж відтворювали на голлівудській студії, оскільки Лінчу не сподобалися шпалери. У цей будинок місцевим історичним музеєм організовані платні екскурсії.

Та сама історія з будинком Гейвордів, де жила краща подруга Лори Донна. У«Fire Walk with Me» 1992-го року, пілотній серії першого сезону і третьому сезоні це будинок у Еверетті, у першому і другому сезонах — будинок у місті Монровія (Каліфорнія).

Хочу відмітити, що творці серіалу зі своєю задачею явно впоралися — особисто для мене усі факти свого часу стали відкриттям (я думала, що всі зйомки проводилися в околицях Сіетлу і різниці у будинках теж не помітила. Взагалі Голлівуд — це окрема історія, мій наступний пост буде присвячений екскурсії цим неймовірним світом по іншу сторону екрану).

Справа №2. Локаційні трансформації

Одразу ж розчарую всіх, хто вважає околиці Сіетлу таємничими і тихими місцями. Можливо так і було колись давно, проте в наш час Норд Бенд і Снокуелмі — доволі галасливі і жваві туристичні точки, з серйозним трафіком на під’їзді. Зранку та ввечері, після закінчення робочого дня, на трасах формуються великі затори.

Не варто думати, що вся справа у фанатах Лінча. У цих місцях і до зйомок «Твін Піксу» був добре розвинутий туризм. Дуже багато людей цілими сім’ями на вихідних вирушають на відпочинок та хайкінг до національного парку Снокуелмі. Навколо — неймовірної краси місця: сотні кілометрів лісів, гір та озер. У деяких місцях дозволено ловити рибу. Дуже мрію приїхати сюди ще раз, саме заради відпочинку на природі. Також у містечках безліч освітньо-розважальних закладів для дітей, а для бажаючих подивитися місцеві пейзажі курсує раритетний паротяг. До фанатів Лінча, які бігають околицями з витріщеними очима у пошуках колод тут всі звикли, і не звертають на них особливої уваги.

Ну і, звісно ж, більшість місць «Твін Пікс» в реальному житті виглядають зовсім не так, як у стрічках Лінча.

Наприклад знаменитої таблички «Welcome To Twin Peaks» на в’їзді у місто не існує. У 2017-му році була спроба встановити такий стаціонарний знак, проте його оперативно вкрали. З тих пір фанати привозять сюди власні вивіски для фотосесій. У мене така теж є, дуже класна, дерев’яна, купила пару років назад у Будапешті, проте з багажем для перельоту, на жаль, взяти її з собою було проблематично.

Також вивіску можна зустріти на стіні і вході до славнозвісної закусочної Double R (в реальному житті Twede’s cafe). До речі, припаркуватись коло неї вдень — без шансів, дуже популярне місце.

Після реконструкції заклад втратив свій ретро-шарм, хоча деякі елементи, наприклад стільці і ріжок морозива, збереглись). На стінах — тематичні фотографії, а коло туалету дуже мила фан-виставка і зворушливі записки для Пеггі Ліптон, яка зіграла хазяйку Double R Норму у всіх сезонах “Твін Піксу” (на жаль, актриса померла від раку у травні цього року).

Детальніше про меню закладу я написала у наступному розділі цієї статті.

Відреставрований «міст Ронет Пуласкі» у променях липневого сонця зовсім не виглядає похмуро. Мало того, він веде у мальовничі ліси, навколо пташечки співають, водичка хлюпає, хочеться залишитися тут подовше.

У відділку поліції Твін Пікс зараз розташована школа раллі. Поруч — гоночний трек, шум стоїть просто вбивчий. Зате на радість фанатам встановили машину шерифа Трумана.

З обох боків треку — залишки славетної лісопилки. У реальному житті вона не згоріла, а збанкрутувала. Колись ці місця дійсно були центром лісозаготівлі — не просто так у 90-ті Лінч вирішив зняти тут всесвітньо відомі кадри для заставки “Твін Пікс”. Сьогодні, на щастя, масова вирубка дерев зупинена, а місцеві жителі активно борються за збереження природи свого прекрасного краю.

Місце, де влаштували пікнік Лора і Донна, а також приїжджав на роздуми Джеймс, за ці роки густо заросло деревами. Не так давно тут планували будівництво офісів, проте громадськість повстала проти рішення і розбила натомість Snoqualmie Point Park. Ми разом з кількома фанатами намагалися визначити локації за обрисами гір.

У центрі Снокуелмі також виставлене і сховане за ґрати від любителів графіті гігантське поліно, яке з’являлось у заставці пілотної серії. Мешканці його дуже люблять — бачила у місцевій пресі статті, в яких туристів закликали не робити на дереві ніяких написів. Зрештою, для збереження зруб довелося «ув’язнити». Дерево росло у тутешніх лісах з 1587-го по 1970-й роки. Зараз це справжній символ міста.

Найбільшим горем для фанатів стало цьогорічне знесення старшої школи Твін Пікс (реальної школи Mount Si High School у Снокуелмі). Старенький учбовий заклад, в якому потайки курила Одрі Хорн, назавжди зачинили 15 червня цього року. 12 липня, коли я приїхала на фестиваль, на цьому місці вже були практично завершені роботи по зведенню нової будівлі. Тому школу зі свого списку локацій можете сміливо викреслювати.

Але не оминіть увагою сусідній квартал. Саме тут, на перехресті Meadowbrook Way і Park Street проїжджали у роковий момент в автомобілі Лора з батьком у «Fire Walk with Me», а у 3-му сезоні відбувалася аварія з участю Річарда Хорна. Також неподалік знімали сцени з трейлерним парком.

У кав’ярні Hap’s Diner агенти Чет Дезмонд Сем Стенлі розшукували Терезу Бенкс у стрічці «Fire Walk with Me». Донедавна тут було бістро “Fall City”, у цьому році зачинилось.

Методистська церква у Fall City (з вирізаного шматка «Fire Walk with Me»).

Одним з найбільших розчарувань для фанатів може стати славнозвісний «Будинок коло дороги» (у серіалі на ньому висить вивіска «Bing Bang Bar»). В реальному житті це мотель-ресторан у Фолл сіті, і для серіалу знімали лише його фасад. Всередині будинок не має нічого спільного з баром братів Рено — інтер’єри знімали в Cornish College of the Arts в Сіетлі. Після реконструкції його стало важко впізнати і зовні.

Проте місце дуже атмосферне — навпроти справжній байкерський бар, дуже схожий на “Читальню”. Будиночок “Читальні” знаходиться неподалік, проте зараз його хтось викупив і обніс парканом, тому роздивитись немає можливості.

Звісно ж, це далеко не всі місця штату Вашингтон, які послугували тлом для зйомок шедевру Лінча. Досвідчені фанати, само собою, намагаються знайти всі. Цій темі присвячені цілі сайти і форуми. Ми собі такої мети не ставили. У тутешніх лісах набагато приємніше просто насолоджуватися неймовірною природою, роз’їжджаючи під музику Анжело Бадаламенті і радіти випадковим відкриттям.

Справа №3. Ціни

Перше, що відштовхує більшість людей від поїздки на Twin Peaks Fest — це ціна за вхід, яка з кожним роком росте. Так, у 2009 році вона становила $180, станом на 2019-й — $400, і це найвища плата за будь-яке фанатське місце, яку я зустрічала у світі. Навіть тур у Хоббітон в Новій Зеландії коштує всього лише $55, а квиток на музичний фестиваль Rock am Ring 2020 з хедлайнером System of a Down — $215. Ніяких знижок, якщо купувати квиток заздалегідь, не існує, передати або перепродати його теж не можна (квиток ви по суті не бачите, ваше ім’я просто вносять у список). Єдина можливість потрапити сюди якось інакше — зайняти перше місце в конкурсі тематичних костюмів. Переможець отримує безкоштовний вхід на фестиваль наступного року.

Протягом усієї події вас не покидатиме думка про те, що доволі складно зрозуміти подібне ціноутворення. Давайте розберемося детально.

Локації можуть відрізнятися, проте програма кожного року приблизно одна і та ж: зустрічі з зірками серіалу, кінопокази, конкурси з призами, конкурс на кращий костюм, екскурсія, пікнік. Одним словом, нічого високовартісного.

Організатори і помічники-добровольці самостійно готують пончики і каву та пікнік Лори Палмер. За місяць на пошту надсилають листа, щоб ви затвердили меню. Цього року воно виглядало наступним чином.

Відкриття фестивалю в 2019-му році відбувалося у актовому залі школи Twin Falls. На вході мені видали бейджик з помилкою у прізвищі і пакет гостя: програма заходу, магнітик з Бобом, стара наклейка (значки я купувала самостійно).

Побачивши акторів, які роздавали автографи, я рвонула до них, тому ледь встигла на пончики. Вони були дуже смачні, кількох видів, на відміну від кави (ну з нею в Штатах взагалі біда).

Поки стоїш у черзі, можна подивитися сувеніри. На жаль, сумнівної якості, — помітно, що місцеві жителі роблять їх самостійно або просто виставляють на продаж барахло з гаража штибу старих журналів. Більшість речей навряд куплять навіть дуже великі фанати. Чогось дійсно крутого типу платівок з музикою Бадаламенті тут не знайдеш. Ціни, само собою, завищені. Три значки обійшлися мені у $20.

Далі на вас чекатиме найнеприємніший сюрприз: автографи та фото з зірками платні. Так-так, вам не почулося, ви заплатили 400 баксів за квиток на фестиваль, але не зможете просто так сфотографуватися із акторами серіалу. Варто відмітити, що про цей момент організатори чесно попереджають на сайті, проте роблять це хитро. Зазвичай пишуть: «Зверніть увагу, деякі зірки можуть встановлювати свої ціни на автографи». Проте на місці все виявляється набагато прозаїчніше: автографи з усіма найвідомішими акторами серіалу платні. В принципі, наскільки я розумію, це єдина причина, з якої зірки і досі регулярно сюди приїжджають. Кожного року набір акторів різний, його заздалегідь оголошують на сайті, проте зазначають, що інформація неточна, оскільки у зірок свій графік, а деякі імена тримають в секреті до останнього.

Одразу зверну вашу увагу, що Девід Лінч жодного разу не був на цьому фестивалі. Але мене це мало хвилювало, оскільки я вже отримала автограф метра під час його візиту до Києва у 2017-му році. Більше про те, як це було можна прочитати тут. Шеріл Лі (Лора Палмер) приїжджала лише одного разу, на двадцятиріччя фестивалю.

Кайл Маклахлен теж (агент Дейл Купер) не був на фесті жодного разу за 28 років його існування. Вочевидь, остаточно втративши надію, організатори і встановили цю фотозону.

Найдорожчі фото і автограф у Шерилін Фенн (Одрі Хорн). За них доведеться викласти $60. У $20 обійдеться селфі з Расом Тембліном (доктор Джекобі), $40 коштуватимуть його автограф і фото. Деякі зірки об’єднуються, наприклад Ерік Даре (Лео) і Адель Рене (лейтенант Синтія Нокс з третього сезону) пропонували сумісне фото зі знижкою. У іншому випадку автограф і фото Еріка коштуватимуть аналогічно $40 і $20 лише селфі. Усі актори продають якусь сувенірну продукцію, найчастіше постери з автографами. Рас Темблін агітував зробити передзамовлення на свою книгу мемуарів.

Думаю, більшість фанатів може шокувати факт платних автографів, проте є у цьому і зворотня сторона. Більшість акторів вже старенькі: Расу Тембліну наприклад 84, і він ніде особливо не знімається, а у Шерилін Фенн в минулому році повністю згорів будинок, вона навіть зверталася за допомогою до всіх небайдужих в своєму аккаунті Instagram. Тому начебто як можна зробити добру справу, заплативши улюбленим акторам. Інше питання в тому, чому із зірками не діляться доходами організатори фестивалю. Можливо цьому є якесь пояснення (дорога оренда? Актори ставлять свої умови, щоб більше заробити?), проте ніхто не запитує, незручно. Зазвичай поруч із героями «Твін Піксу» сидить хтось із родичів (наскільки я зрозуміла, у Раса Тембліна це була дружина, а у Шерилін Фен дочка), які і беруть з фанатів гроші. Для фото зірки навіть не встають з-за столу, інколи роблять тривалі перерви, так що я не пожалкувала, що оперативно зайняла чергу.

Актори другого плану фотографуються з гостями безкоштовно. Зі мною наприклад зробили селфі Зоуї Маклейн, яка зіграла епізодичну роль у 12-й серії третього сезону, і фантастична співачка Ребека Дель Ріо, яка порадувала всіх своїми хітами перед вечірнім показом «Синього оксамиту».

До речі, на фестивальні кінопокази теж приходять зірки: імена акторів оголошують зі сцени, вони встають з місць, і гості вітають їх аплодисментами, потім всі дивляться кіно, така традиція. Впізнали когось?

Під час доволі тривалої перерви з 14:00 до 19:30 (цей час ми використали на самостійну екскурсію) не годують. В принципі годують лише один раз, під час пікніка на третій день). Повноцінно пообідати у цих краях обійдеться в районі $25 ($125 на три дні відповідно) Від себе можу порекомендувати заклад мексиканської кухні під назвою Caadxi Oaxaca (8030 Railroad Ave, Snoqualmie, WA 98065).

Не розраховуйте нормально поїсти у Twede’s Cafe. Меню тут як у звичайній придорожній забігайлівці: картопля фрі, бургери. Вишневий пиріг дійсно дуже смачний, а от кава як скрізь, нічого особливого. Середній чек на людину — аналогічно $20.

Проживання, як ви вже здогадалися, теж не входить у фестивальний квиток. Оренда будинку в околицях Сіетлу обійдеться вам не менше ніж $120 за добу. Правда краєвиди тут шикарні (ми зупинилися в Беріені, у просто неймовірному будинку художниці).

Щоб нормально поїсти, доведеться їхати в Сіетл. Найближчий до Беріену нормальний заклад — ресторан тайської кухні Buddha Ruksa (3520 SW Genesee St, Seattle, WA 98126). Смачно і дуже великі порції.

Ціна оренди автомобіля в аеропорту (ми брали у компанії Thrifty)— $253 за три дні. За страховку потрібно доплачувати $283. Зате дешевий бензин —за весь час ми витратили на нього лише $20.

Квиток на літак з Києва до Сіетла авіалініями Air France і назад (наприклад на липень 2020-го) обійдеться вам в районі $800–1000. Ми починали нашу подорож з Нью-Йорка, а в Сіетл вилітали з Сан-Франциско, тому вийшло трохи дешевше: $664 за переліт Київ-Нью-Йорк тими ж авіалініями і $157 з багажем за переліт авіалініями Spirit із Сан-Франциско в Сіетл.

Тим не менше, як ви бачите, поїздка у місця Лінча у будь-якому випадку не буде дешевою. З усіма вищезазначеними витратами виходить не менше ніж $800, не враховуючи переліт. З перельотом подібна подорож обійдеться в районі $2000. Тому тільки вам вирішувати, чи має сенс купувати ще і квиток на фестиваль.

Дорогий вхід має і свої плюси. Таку ціну готові платити лише справжні фанати, тому на фестивалі панує просто неймовірна атмосфера. У чергах за автографами і перед подіями люди обговорюють, як би виглядала їхня тульпа, хваляться сувенірами, щиро цікавляться твоїми фанатськими історіями. Зі мною знайомилося дуже багато людей, більшість з них приїхало на фестиваль не вперше. Тих, хто відвідує краї Лінча вдванадцяте і втринадцяте, вже знають всі організатори і актори. Всі обмінюються жартами і посмішками, всі розуміють одне одного з півслова.

Ну то як, ви ще не передумали їхати в Твін Пікс?

Якщо вам сподобався цей пост, натисніть кнопку аплодисментів зліва.

Прочитати мій пост про зустріч з Девідом Лінчем у Києві можна тут.

P.S. Після публікації цього посту в офіційних акаунтах Twin Peaks Fest у соціальних мережах з’явилася інформація про те, що Девід Лінч та телеканал CBS забирають права на проведення подібних фестивалів в майбутньому.

Вже відомо, що масштабне святкування 30-річчя “Твін Пікс” у 2020-му році відбудеться у маєтку Елвіса Преслі в Мемфісі. Ціна на квитки $400-$1000. З програмою можна ознайомитись тут.

--

--

Anastasiya Pika

Journalist, writer, painter, traveller, cynic. World citizen